Lampy solarne ogrodowe i najazdowe

Ładnie zaaranżowany ogród to duma każdego zapalonego ogrodnika, a także każdej pedantycznej pani domu. Z radością prezentują oni swoim gościom ładnie komponujące się rośliny, pięknie przycięte drzewka oraz staranni dobrane wszelkie ozdoby ogrodowe. Jednak, aby to wszystko dobrze się komponowało ze sobą należy nie tylko podkreślać wyjątkowy charakter ogrodu w dzień, ale również w nocy. Idealnie do tego celu nadają się wszelkiego rodzaju lampy ogrodowe, które odpowiednio dopasowane, potrafią nocą stworzyć w naszym ogrodzie wyjątkową atmosferę niezwykłości.

Świetnie do tego celu nadają się wszelkiego rodzaju lampy solarne, której instalacja w ogrodzie jest niezwykle prosta i nie wymaga dodatkowego źródła zasilania oraz rozciągania dodatkowego okablowania. Zasada działania takich lampek jest również bardzo prosta – w ciągu dnia ładują się wykorzystując promienie słoneczne, gromadząc energię w niewielkich akumulatorkach lub bateryjkach akumulatorowych, aby w nocy wykorzystać tę energię i pięknie oświetlać ogród. Dodatkowo urządzenia tego typu nie potrzebują zbyt dużej ilości światła, aby działać sprawnie, więc nieważne jest czy dzień jest słoneczny czy też pochmurny i deszczowy. Również nie ma konieczności, aby lampki takie świeciły się całą noc – w nowoczesnych lampkach istnieje możliwość zaprogramowania ich w taki sposób, by świeciły się i wyłączały o określonej porze. Dodatkowo są one mniej szkodliwe dla oczu niż zwykłe lampy elektryczne, ponieważ świecą białym światłem.

Aby podkreślić urok naszego ogrodu możemy zastosować w nim wiele różnych rodzajów takich lampek. A więc możemy zdecydować się na lampy stojące, lampiony albo malutkie lampki najazdowe. Wszystko zależy w jakim celu zamierzamy zastosować takie oświetlenie. Chcąc podświetlić kręte ścieżki w naszym ogrodzie warto zdecydować się na stojące solarne lampy ogrodowe, które wytyczą nam drogę pośród wypielęgnowanych roślin. Jeżeli zamierzamy nadać naszemu ogrodowi uroku oraz tajemniczości, przy wejściu powieśmy stylowe lampiony. Natomiast jeżeli zależy nam, aby wracając w nocy z pracy bez trudności wjechać do garażu, zamontujmy w pobliżu wjazdu maleńkie lampki najazdowe, które wkopane w ziemię, w nocy stanowić będą punkty wyznaczające trasę wprost do garażu.

Dobór lampek zależy głównie od naszego gustu i stylu, jaki chcemy nadać naszemu ogrodowi.